Δευτέρα, 17 Νοεμβρίου 2014

Show paso doble





Show Paso Doble Kiki Mattheou Kranias Dimitris


Τρίτη, 11 Νοεμβρίου 2014

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ 2014

«ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ – WINTER OPEN CUP 2014»
ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014 – ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ
Α)- ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΓΩΝΟΣ :
1.- ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ BEGINNERS BRONZE, ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΧΡΗΣΗ ΒΗΜΑΤΩΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ASSOCIATE, 
2.- ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ BEGINNERS SILVER, ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΧΡΗΣΗ ΒΗΜΑΤΩΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ASSOCIATE KAI MEMBER (LICENTIATE),
3.- ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ BEGINNERS GOLD, ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΧΡΗΣΗ ΒΗΜΑΤΩΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ASSOCIATE – MEMBER (LICENTIATE) – FELLOW,
4.- ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ OPEN KAI PROFESSIONAL, Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΚΙΝΗΣΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ.
5.- ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ FORMATION KAI ALL LADIES, ΤΟ 70% ΜΙΝΙΜΟΥΜ ΤΩΝ ΚΙΝΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (LATIN η BALLROOMΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ). ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΑΞΙΜΟΥΜ 30% ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΑΞΙΜΟΥΜ ΤΡΙΑ (3) ΣΗΚΩΜΑΤΑ (LIFTS),
6.- Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΩΝ 3 η 5 ΛΕΠΤΩΝ ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: ALL LADIES, HIP HOP, BREAK DANCE KAI FORMATION (5 ΛΕΠΤΑ), ΘΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΚΑΙ ΕΞΟΔΟ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ.
7.- ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ALL LADIES ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΜΙΝΙΜΟΥΜ 5 ΚΑΙ ΜΑΞΙΜΟΥΜ 10 ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ALL LADIES (LATIN – BALLROOM), ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΑΥΤΩΝ (ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ)  ΣΕ :
-ALL LADIES BRONZE LEVEL (RUMBA,CCC,JIVE – WALTZ, TANGO, QUICKSTEP)
-ALL LADIES SILVER LEVEL (CCC,SAMBA,RUMBA,JIVE – WALTZ,TANGO,VIENNESE WALTZ, QUICKSTEP)
-ALL LADIES GOLD (5LATIN DANCES – 5BALLROOM DANCES)
-ALL LADIES OPEN SHOW
ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ OPEN SHOW ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ Ε.Σ.Χ.Ε. ΚΑΙ ΤΗΣ Ε.Ο.Α.Χ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΖΕΥΓΑΡΙΩΝ ΚΑΙ Η ΕΝΔΥΜΑΣΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ LATIN η BALLROOM.
8.- ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ HIP HOP KAI BREAK DANCE, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΝΙΜΟΥΜ 5 ΕΩΣ ΜΑΞΙΜΟΥΜ 10 ΑΘΛΗΤΕΣ η ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ,
9.- ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ FORMATION, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΖΕΥΓΑΡΙΑ, ΑΠΟ ΜΙΝΙΜΟΥΜ 4 ΕΩΣ ΜΑΞΙΜΟΥΜ 8.
10.- ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ WDC ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΧΕ., ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ – ΧΟΡΟΥΣ – RULES κλπ
11.- ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΙΝΑΙ 20 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΑΘΛΗΤΗ η ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ 10 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΔΕΛΤΙΟ ΑΘΛΗΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΟΑΧ. 
12.- ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ PRO/AM, Ο ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ η ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ, η ΑΝΤΡΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΓΩΝΩΝ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΤΑΜΕΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ AM/PRO, ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ (PRO). 
13.- ΕΦ’ ΟΣΟΝ ΚΑΤΑΣΤΕΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ ΠΡΙΜ ΣΤΙΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ OPEN ΤΩΝ 5 ΧΟΡΩΝ. ΤΟ ΠΟΣΟΝ ΤΩΝ ΠΙΘΑΝΩΝ ΧΟΡΗΓΙΩΝ, ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ (ΕΑΝ ΥΠΑΡΞΕΙ) ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.
15..- ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014.






Πέμπτη, 24 Απριλίου 2014

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΑ ΕΣΧΕ 27-4-2014

10.30
ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ (ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ)
11.30
ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΘΕΑΤΩΝ
13.00
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΑΓΩΝΟΣ
13.15
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE DUOS CHACHACHA JUNIORS (10 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ - 6 ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ)
13.20
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE DUOS RUMBA JUNIORS (10 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ - 6 ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ)
13.25
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE DUOS CHACHACHA JUVENILES(3 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ)
13.30
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE DUOS RUMBA JUVENILES (2 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ)
13.35
ΤΕΛΙΚΟΣ ΟΝΕ DANCE DUOS CHACHACHA JUNIORS (6 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ)
13.40
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE DUOS RUMBA JUNIORS (6 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ + 1 ADULTS)
13.42
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE DUOS SAMBA JUNIORS (1 ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ)
13.43
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE DUOS JIVE JUVENILES (1 ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ)
13.45
ALL LADIES LATIN BABIES (1 ΟΜΑΔΑ)
13.50
ALL LADIES JUNIORS LATIN BRONZE 4 ΕΩΣ 6 ΑΤΟΜΑ (1 ΟΜΑΔΑ)
13.55
ALL LADIES MATEUR LATIN BRONZE 7 ΕΩΣ 10 ΑΤΟΜΑ (1 ΟΜΑΔΑ)
14.00
ALL LADIES YOUTH LATIN GOLD 4 ΕΩΣ 6 ΑΤΟΜΑ (1 ΟΜΑΔΑ)
14.05
ALL LADIES JUVENILES LATIN OPEN 4 ΕΩΣ 6 ΑΤΟΜΑ (2 ΟΜΑΔΕΣ)
14.15
ALL LADIES JUNIORS LATIN OPEN 7 ΕΩΣ 10 ΑΤΟΜΑ (4 ΟΜΑΔΕΣ)
14.30
ALL LADIES AMATEUR LATIN OPEN 7 ΕΩΣ 10 ΑΤΟΜΑ (2 ΟΜΑΔΕΣ)
14.45
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE BACHATA AM/AM (3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ + 1 ΖΕΥΓΑΡΙ PRO/AM)
14.50
ΤΕΛΙΚΟΣ ΟΝΕ DANCE SALSA AM/AM (4 ΖΕΥΓΑΡΙΑ - ΜΑΖΙ : 1 PRO/PRO & 1 PRO/AM
14.55
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE ARGENTINE TANGO AM/AM (3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ - ΜΑΖΙ : 1 PRO/AM & 1 PRO/PRO)
15.00
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE WALTZ PRO/AM (3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
15.05
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE TANGO PRO/AM (2 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
15.10
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE QUICKSTEP PRO/AM (2 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
15.15
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE CHACHACHA AM/AM (4 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
15.20
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE RUMBA AM/AM (7 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
15.25
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE SAMBA (1 ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΜ/ΑΜ ΚΑΙ 1 ΖΕΥΓΑΡΙ PRO/AM ΜΑΖΙ)
15.30
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE CHACHACHA PRO/AM (4 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
15.35
ΤΕΛΙΚΟΣ ONE DANCE RUMBA PRO/AM (6 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
15.40
ΤΕΛΙΚΟΣ BEGGINERS BRONZE BALLROOM JUNIORS (2 ΖΕΥΓΑΡΙΑ- ΜΑΖΙ : 1 BRONZE PRO/AM & 1 SILVER AM/AM)
15.50
ΤΕΛΙΚΟΣ BEGGINERS BRONZE JUVENILES LATIN (3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
16.05
ΤΕΛΙΚΟΣ BEGGINERS BRONZE JUNIORS LATIN (3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
16.20
ΤΕΛΙΚΟΣ BEGGINERS BRON ZE LATIN AM/AM (3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
16.35
ΤΕΛΙΚΟΣ BEGGINERS BRONZE LATIN AM/PRO (2 ΖΕΥΓΑΡΙΑ - ΜΑΖΙ ΚΑΙ 1 ΖΕΥΓΑΡΙ PRO/AM)
16.50
ΤΕΛΙΚΟΣ BEGGINERS SILVER LATIN JUNIORS (3 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
17.00
ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΜΑΖΙ 1 ΖΕΥΓΑΡΙ SILVER YOUTH ΚΑΙ 1 ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΜ/ΑΜ
17.15
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ AMATEUR LATIN 11 ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΣΕ 1 HEAT - ΤΑ 6 ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΘΑ ΧΟΡΕΨΕΙ ΚΑΙ 1 ΖΕΥΓΑΡΙ GOLD AM/RPO LATIN)
17.30
ΤΕΛΙΚΟΣ 3 DANCE LATIN (4 ΖΕΥΓΑΡΙΑ)
17.40
ΘΑ ΧΟΡΕΨΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ 1 ΖΕΥΓΑΡΙ PROFESSIONAL BALLROOM & ΠΙΘΑΝΩΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ & 1 SENIOR BALLROOM
18.00
ΤΕΛΙΚΟΣ AMATEUR LATIN (6 ΖΕΥΓΑΡΙΑ - ΜΑΖΙ ΚΑΙ 1 PROFESSIONAL LATIN)

Σάββατο, 22 Μαρτίου 2014

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ 2013 ΕΣΧΕ

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013 (ΕΘΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΧΟΡΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ) 

1. ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ FLASH DANCE ACADEMY                                      1405

2.ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΟΥ CARAVAS                                                               1170

3. ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ KEEP DANCING ΠΑΤΡΑ                                            810

4. ΣΧΟΛΗ BAILA AMOR ΑΤΑΛΑΝΤΗ                                                       660

5 . ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ FAME                                                     600

6 . ΣΧΟΛΗ HOT STEPS ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ                                                 595

7 . LIFE DANCE ACADEMY ΩΡΩΠΟΣ                                                     550

8 . ΣΧΟΛΗ ZHIVO DANCE TEAM ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ                                  545

9 . ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ M.G DANCE FLOOR ΚΑΛΛΙΘΕΑ                               390

10.ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ K.STUDIO ΚΡΗΤΗ                                                     355

11. ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ BLAZE ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ                                         325

12 . ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΟΡΟΥ ΡΕΙΣΗΣ                                                              310

13.ΣΧΟΛΗ EL CORAZON ΠΙΚΕΡΜΙ                                                          275 

14.CUBAN WALK ΙΩΑΝΝΙΝΑ                                                                    200

14.ΣΥΛΛΟΓΟΣ SENSO ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ                                                    200

15 ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ GENE KELLY ΚΟΡΩΠΙΟΥ                                         195

16.ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΤΟΥΛΑΣ ΚΑΛΛΙΚΑΚΗΣ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ              75

17.ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΜΑΙΡΗΣ ΛΑΔΑΣ                                                          40



protathima xorou